Szukaj na tym blogu

niedziela, 5 stycznia 2014

"Cokolwiek umysł może wymyślić, to może też osiągnąć" - Clement Stone

Witajcie kochani
Ponieważ okazało się że jest zapotrzebowanie na taki post, piszę go już dzisiaj zamiast za kilka dni. 
Bardzo istotną dla mnie rzeczą jest być pomocną jeśli jest taka potrzeba i mogę pomocną być

Ktoś zadał takie pytanie:
"Jak to zrobić żeby być pewnym siebie i mieć poczucie własnej wysokiej wartości".
Postaram się odpisać w tym poście, choć zdaję sobie sprawę że to jest niewiele, ale wiem też że niewiele to więcej niż nic


"Wejdź na pierwszy stopień, nie musisz widzieć całych schodów, po prostu wejdź na pierwszy stopień"
- Martin Luther King

Jakże prawdziwy jest ten cytat o schodach. Przecież kierowca siadając do samochodu i mając do pokonania 1000 km nie widzi całej drogi, po prostu wsiada i jedzie. Najważniejsze że widzi cały czas przed sobą niewielki odcinek drogi i ma cel, to mu musi wystarczyć. 
To się również nazywa odwaga, pierwszy krok jest zawsze najtrudniejszy i najtrudniej się na niego odważyć"Najpewniejszym sposobem na uniknięcie porażki jest determinacja, by osiągnąć sukces"
- Richard B. Scheridan


Postawienie sobie jasno określonego celu i dążenie do jego realizacji jest podstawą. Jeśli masz cel to już połowa sukcesu, ponieważ nie są to mrzonki o lepszym życiu, lepszym jutrze i wyczekiwanie na cud.
" Nie powstrzymuję Cię, ani brak potencjału ani brak okazji 
- powstrzymuje Cię brak pewności siebie"
- Brian Tracy

Brak pewności siebie przeszkadza nam w życiu, nie pozwala osiągnąć tego co moglibyśmy osiągnąć. Zwiększ swoje poczucie własnej wartości, zmieniając swój sposób myślenia a pomoże Ci w tym ten filmik
"Podążaj za tym co Cię uszczęśliwia, a wszechświat otworzy Ci drzwi, nawet gdyby wydawałoby się, że wokół są same ściany"
- Joseph Campbell


Jeszcze raz podkreślam, postaw sobie cel, podążaj za jego realizacją i uśmiechaj się do tych myśli. Jeśli Twoje myśli będą pozytywne to wszystko stoi dla Ciebie otworem

Odsyłam jeszcze do postu sprzed niemal roku
Na koniec życzę Wam wszystkim odnalezienia w sobie siły, aby swoje życie wziąć we własne ręce. Nie powierzać go nikomu innemu, to nie oni za nas je przeżyją"Poddający się nigdy nie wygrywa, a wygrywający nigdy się nie poddaje"
- Napoleon Hill


A Ty masz już swój jasno wytyczony cel ???


27 komentarzy :

 1. Bardzo mądrze napisane Mariolu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny zestaw złotych myśli :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciężko mi odpowiedzieć na pytanie, czy mam jasno wytyczony cel - mam różne marzenia, które chcę spełnić, tak po prostu, mam też ludzi, których kocham i o których chcę dbać. Fajnie byłoby pewnego dnia powiedzieć sobie - kurczę, Kaśka, masz wszystko, zrobiłaś wszystko to, co chciałaś, jesteś szczęśliwym człowiekiem, a teraz zrób herbatę i patrz na góry, które tak kochasz :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo motywujący post, ja mam parę takich celów i to na nich się skupiam w życiu:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się w pełni, że możemy osiągnąć każdy wybrany cel, musimy tylko zacząć, a potem wytrwale kontynuować. Ale samo wybranie celu, również może namieszać w głowie. Pamiętam, ile energii włożyłam w naukę jazdy, żeby po kilku latach stwierdzić, że nie cierpię prowadzić samochodu (tak, tak - tacy ludzie istnieją...) i więcej nie usiąść za kółkiem.

  OdpowiedzUsuń
 6. fajny post:) wszystkiego dobrego w Nowym Roku!:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobry post....:)
  Podnosi na duchu:()

  OdpowiedzUsuń
 8. Pewność siebie wiele daje, ale trzeba nad nią ciężko pracować jeśli w dzieciństwie nikt jej w nas nie budował..:(

  OdpowiedzUsuń
 9. "Najpewniejszym sposobem na uniknięcie porażki jest determinacja, by osiągnąć sukces" to coś o mnie :) rzadko nie udaje mi się osiągnąć postawionego wcześniej celu

  OdpowiedzUsuń
 10. piękne! Fakt pierwszy krok jest najtrudniejszy, nie zawsze jestem w stanie go zrobić, czasami mi się nawet wydaje, że się cofam zamiast iść na przód. Chyba liczę na los, że co ma być to będzie, czas pokaże. Życie nie jest proste niestety.

  OdpowiedzUsuń
 11. W tym,co napisałaś jest wiele prawdy...

  OdpowiedzUsuń
 12. Fajny post, przydatny. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Dziękuję Ci kochana za ten post:*

  OdpowiedzUsuń
 14. Mądra notka, zrozumienie tych rzeczy przyda się każdemu z nas :) Ja jestem optymistką w 99% przypadkow, po prostu niecierpię użalania się nad sobą, tylko lubię działać, aczkowliek nie potrafię zaszczepić tego optymizmu TŻ - lubi narzekać i tak dalej... Chyba rozejrzę się za jakąś porządną motywującą książką, może pomoże :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Mój cel jest jeden od dawien dawna : bądź dobrym człowiekiem, pomagaj.

  OdpowiedzUsuń
 16. Czytałam sekret, powiem szczerze - wiele mi dał. Historia jest prosta - byłam zakochana od jakichś 4 lat w chłopaku, z którym kiedyś się umawialiśmy "po przyjacielsku" kilka miesięcy, ale nigdy nic nam z tego nie wyszło. Przeczytałam sekret i uwierzyłam w to, że on odwzajemnia moją miłość i musi nam się udać! Teraz ten chłopak to został moim mężem 4 miesiące temu ;)
  Nie wierzę w energię z kosmosu, ani nawet wsam sekret, ale wierzę w pozytywne myślenie, który daje nam wewnętrzną siłę!!
  Świetna noka;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Wspaniałe, wartościowe cytaty :)

  OdpowiedzUsuń
 18. świetny temat.... zgadzam się całkowicie... warto mieć marzenia, osiągać wyznaczone cele, być ambitnym i mocno wierzyć, że się uda, wiara czyni cuda :)

  OdpowiedzUsuń
 19. bardzo motywujący wis i te sentencje. czasami trzeba odważyć się coś zrobić a nie wycofywać. podjąć ryzyko i uwierzyć w siebie. ja sobie zawsze mówię - skoro komuś przede mną to się udało np dieta to czemu mnie ma się nie udać?

  OdpowiedzUsuń
 20. musze ktoras z tych ksiazek przeczytac!;)

  OdpowiedzUsuń
 21. Świetne cytaty. Motywujący post :)
  Pozdrawiam, WingsOfEnvy Blog
  :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Zgadzam się z tym wszystkim w 100%

  Wg mnie jedyną przeszkodą dla człowieka jest on sam..
  Tylko nasz umysł nas ogranicza, a jeśli chcemy to możemy góry przenosić:)

  OdpowiedzUsuń
 23. Świetne motta - wszystkie skopiowalam i wrzuciłam gdzieś na kompa :)

  OdpowiedzUsuń

Miło że tutaj jesteś i czytasz, ale zostaw po sobie ślad w postaci komentarza abym mogła również Cię odwiedzić :)

Jeśli spodobał Ci się mój blog to nie pytaj o "obserwację za obserwację" po prostu go zaobserwuj, a ja zrobię to samo jeśli spodoba mi się Twój blog ( każdy odwiedzam! )